آغاز انتشار بتای نسخه جهانی رابط کاربری MIUI 10 برای هشت گوشی شیائومی

0
47

پس از گذشت مدت زمان اندکی از اعلام لیست دریافت کنندگان رابط کاربری MIUI 10، این کمپانی اقدام به انتشار نسخه جهانی بتای رابط کاربری خود برای ۸ عدد از گوشی‌های پرچمدار، میان رده و رده پایین خود کرده است.

رابط کاربری MIUI 10 نخستین بار هنگام رونمایی از Mi 8 رونمایی شد. اما نسخه جهانی آن چندی بعد به هنگام رونمایی از گوشی Redemi S2 در هند معرفی شد. بنابراین ممکن است بسیاری از کاربران دارای دستگاه‌های نسخه چین هم‌اکنون یکی از نسخه‌های آلفا یا بتای این بروزرسانی را دریافت کرده باشد. اما نسخه جهانی آن دیروز برای ۸ عدد از گوشی‌های این شرکت منتشر شد.

همان‌طور که می‌دانید نسخه جهانی رابط کاربری MIUI 10 به همراه نرم‌ افزار Google Play services ارائه  می‌شود و رام Global Beta 8.7.5 نام دارد. در ادامه می‌توانید لیست گوشی‌هایی که هم‌اکنون قادرند این بروزرسانی را دریافت کنند مشاهده کنید.

• Xiaomi Mi 6

• Xiaomi Mi Mix 2

• Xiaomi Redmi S2 (Redmi Y2 in India)

• Xiaomi Redmi Note 5 Pro/Redmi Note 5

• Xiaomi Mi Mix 2S

• Xiaomi Mi 5

• Xiaomi Mi Note 2

• Xiaomi Mi Mix

طبق گفته مسئولین شیائومی این تنها اولین مرحله انتشار این بروزرسانی است و به زودی این بروزرسانی برای سایر گوشی‌ها نیز منتشر خواهد شد.

مواردی که پیش از نصب بتای جهانی رابط کاربری MIUI 10 باید در نظر داشته باشید عبارتند از:

 حتماً قبل از نصب، از داده‌های خود پشتیبان تهیه کنید.
 دستگاه‌هایی که دارای رام‌های پایدار نسخه هفتم، هشتم و یا نهم رابط کاربری MIUI هستند باید از طریق بوت‌لودر آنلاک شده این بروزرسانی را نصب کنند.
 کاربرانی که از بتای نسخه نهم رابط کاربری MIUI استفاده می‌کنند تنها کافیست قسمت بروزرسانی را چک کنند و قادرند از طریق خود گوشی بروزرسانی را نصب کنند.

یکی از ویژگی‌های جدیدی که به همراه رام Global Beta 8.7.5 به گوشی‌های شیائومی اضافه شده‌ است، پشتیبانی از سیستم رمز گذاری صوتی LDAC است. البته شیائومی اعلام کرده است که این ویژگی صرفاً به رابط کاربری MIUI 10 محدود نمی‌شود و تمامی کاربرانی که گوشی آن‌ها دارایAndroid Oreo است آن را دریافت خواهند کرد.

کدک LDAC کیفیت صدایی که از طریق دستگاه‌های متصل به بلوتوث بخش می‌شود را افزایش می‌دهد. این کدک توسط شرکت سونی توسعه یافته است و بیت‌‌ریت بالاتری از ۹۹۰ kbps رایج دارد. البته لازم به ذکر است در صورتی قادر به بهره‌مندی از مزایای این LDAC خواهید بود که از فرمت‌های صوتی بدون اتلاف نظیر FLAC استفاده کنید. همچنین لازم به ذکر است که دستگاه پخش کننده نیز باید از LDAC پشتیبانی کند.

دیدگاهتان را بنویسید

Please enter your comment!
Please enter your name here