آموزش راه اندازی واقعیت ترکیبی در ویندوز ۱۰ (Mixed Reality)

0
63

واقعیت ترکیبی (Mixed Reality) معرفی شده در ویندوز ۱۰ بیلد ۱۷۰۹ ترکیبی از واقعیت مجازی با واقعیت افزوده می باشد. این ویژگی با پیشرفت های تکنولوژی، بهبود پردازش گرافیکی، تکنولوژی پیشرفته نمایش و سیستم های ورودی امکان پذیر شده است. شما می توانید از بخش تنظیمات به آن دسترسی پیدا کنید. با این حال، اگر این تنظیم وجود ندارد، می توانید آن را اضافه کنید. شما همچنین می توانید  تنظیمات واقعیت ترکیبی را از صفحه Settings مخفی کنید.

مجموعه امکانات واقعیت ترکیبی (Mixed Reality) که ترکیبی از واقعیت مجازی با واقعیت افزوده است به تازگی در ویندوز ۱۰ بیلد ۱۷۰۹ در دسترس کاربران قرار گرفته است. این ویژگی با پیشرفت های تکنولوژی، بهبود پردازش گرافیکی، تکنولوژی پیشرفته نمایش و سیستم های ورودی امکان پذیر شده است. شما می توانید از بخش تنظیمات به آن دسترسی پیدا کنید. با این حال، اگر این تنظیم وجود ندارد، می توانید آن را اضافه کنید. شما همچنین می توانید تنظیمات واقعیت افزوده را از صفحه Settings مخفی کنید.

تنظیمات ویندوز

تنظیمات ویندوز

بگذارید ببینیم چگونه واقعیت ترکیبی را فعال یا غیرفعال کنیم، حذف یا نصب مجدد کنیم و چطور به منظور به دست آوردن بهترین تجربه واقعیت ترکیبی میکروفون دسکتاپ را به درستی متصل کنیم.

تنظیمات واقعیت ترکیبی

واقعیت ترکیبی ویندوز

واقعیت ترکیبی ویندوز

قبل از شروع، باید بررسی کنید که آیا کامپیوتر شما از واقعیت ترکیبی پشتیبانی می کند یا نه. اگر پشتیبانی می کند، باید بتوانید تنظیمات واقعیت ترکیبی را ببینید. ولی اگر به هر دلیلی آن را نتوانستید ببینید، با تغییراتی در  رجیستری ویندوز می توانید آن را دریافت کنید. اما اگر کامپیوتر شما از Windows Mixed Reality پشتیبانی نمی کند، ممکن است نتوانید تنظیمات آن را  که شامل گزینه هایی ذیل می باشد باز کنید:

Audio and speech

Environment

Headset display

Uninstall

هم اکنون برای انجام تغییرات رجیسنری، ویرایشگر آن را باز کنید (برای باز کردن رجیستری کلید ویندوز + R را فشار دهید تا منوی Run باز شود.  regedit را تایپ کنید و روی OK کلیک کنید.)

سپس به مسیر زیر در ویرایشگر رجیستری بروید.

HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Holographic

بر روی کلید (پوشه) Holographic راست کلیک کنید، «New» را انتخاب کنید و روی DWORD (32 bit) Value کلیک کنید و نام آن را  FirstRunSucceeded بگذارید.

رجیستری ویندوز

حالا روی کلید جدید ایجاد شده دوبار کلیک کنید و مقدار آن را از ۰ به ۱ تغییر دهید. اگر DWORD از قبل وجود داشته باشد، باید فقط مقدار آن را به ۱ تغییر دهید.

رجیستری ویندوز

روی OK کلیک کنید، به برنامه تنظیمات برگردید،  می بینید که واقعیت ترکیبی (Mixed Reality) در مجاورت “Update & Security” اضافه شده است.

Mixed Reality

شما می توانید تنظیمات آن را تغییر دهید و همچنین می توانید آن را سفارشی کنید. اما همانطور که گفتم، کامپیوتر شما باید حتما از واقعیت ترکیبی پشتیبانی کند.

به طور پیش فرض، اگر ویندوز ۱۰ تشخیص دهد که رایانه شما از Windows Mixed Reality پشتیبانی می کند، مقدار FirstRunSuccess را ۱ قرار می دهد در غیر این صورت آن را به ۰ تنظیم خواهد کرد.

اتصال میکروفون رومیزی با MIXED REALITY ویندوز

هر بار که شما  هدست را وصل میکنید، صدا بطور اتوماتیک به هدست می رود. با این حال، اگر شما می خواهید بجای هدست از یک هدفون با یک میکروفون استفاده کنید، باید میکروفن به کامپیوتر شما متصل شود. در اینجا چگونگی انجام این کار را شرح خواهیم داد.

Mixed Reality Portal را در کامپیوتر خود باز کنید. settings را انتخاب کنید و برای انتخاب Audio and speech در منوی کناری حرکت دهید.

در حال حاضر، به سادگی می توان گزینه “When I wear my headset, switch the headset mic”  را به off تغییر داد.

همچنین، اگر می خواهید صفحه نمایش هدست را کالیبره کنید،”Headset Display” را انتخاب کنید و به سمت پانل سمت راست بروید. در اینجا می توانید دو تغییر انجام دهید:

۱- Visuals quality

۲-Calibration

تنظیمات Mixed Realty

ما ترجیح می دهیم گزینه دوم را تغییر. بنابراین به راحتی لغزنده را به موقعیت دلخواه حرکت دهید.

MIXED REALITY را UNINSTALL کنید

اگر  Mixed Reality ویندوز به خوبی کار نمی کند یا اگر می خواهید فضای دیسک را آزاد کنید، می توانید آن را حذف کنید. با حذف آن همچنین برخی از اطلاعات مرتبط حذف خواهد شد اما برنامه های از پیش نصب شده Mixed Reality در کامپیوتر شما باقی خواهد ماند. برای حذف، تب Uninstall را انتخاب کنید و سپس دکمه Uninstall را کلیک کنید. اما قبل از این که این کار را انجام دهید، هدست خود را قطع کنید و Mized Reality Portal راببندید

اگر مجددا تصمیم به نصب Mixed Reality گرفتید، به Start>  Mixed Reality Portal بروید و Run را انتخاب کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

Please enter your comment!
Please enter your name here