آیا می دانستین محافظ صفحه نمایش می تواند شما را از تشعشعات تلفن همراه حفظ کند؟

0
118

شرکت TECH ARMOR ادعا کرده است که محافظ صفحه نمایش جدید این شرکت می تواند عملکرد بهبود گوشی را ارتقا دهد.

شرکت Tech Armor یک محافظ صفحه نمایش جدید برای دستگاه های مختلف آیفون به نام Enhance طراحی کرده است که ادعا می کند که اسکرین صفحه نمایش گوشی های هوشمند را به خوبی محافظت می کند.  این محافظ صفحه نمایش تقویت شده با استفاده از Clear technology حتی می تواند مغز شما را از تابش تشعشعات تلفن همراه حفظ کند و قدرت سیگنال را افزایش داده و طول عمر باطری را نیز در طی زمان افزایش می دهد.

شاید این نکته قابل باور نباشد اما تیم دیجیتال ترندز تصمیم گرفته است که این محافظ صفحه نمایش را امتحان کنند و ببینند آیا حقایق صحت دارد یا خیر.

گوشی های هوشمند از خود فرکانس رادیویی RF مصادره می کنند که نوعی از تابش الکترومغناطیسی غیر یونیزه است. تعداد زیادی از مطالعات مورد بررسی در مورد خطرات سلامتی قرار گرفتن در معرض این اشعه ها را اخطار داده اند. مواردی از قبیل ابتلا به سرطان در استفاده طولانی مدت گوشی های همراه. اما توافقنامه ی جوامع علمی نشان می دهد که  هیچ مدرکی برای این مسئله وجود ندارد. انجمن غذا و داروی آمریکا نیز بیانیه زیر را در سایت خود قرار داده است:

بر طبق داده های جاری، FDA معتقد است که شواهد علمی ارتباطی میان قرار گرفتن در معرض فرکانس های رادیویی ساطع شده از گوشی های هوشمند و پیامدهای ناشی از آن روی سلامت را نشان نمی دهد. همچنان در مورد این مسئله توافق نظر وجود دارد که تحقیقات اضافی برای بررسی این شکاف ها در دانش وجود دارد، همانند اثرات استفاده از تلفن همراه در دراز مدت و تاثیر آن روی کودکان باید درآینده مورد بررسی قرار گیرد.

کمیسیون ارتباطات فدرال، مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری ها (CDC)، موسسه ملی علوم محیط زیست و بهداشت، موسسه ملی سرطان و سازمان بهداشت جهانی همه و همه اظهارات مشابهی را در این خصوص ارائه کرده و بیان کردند که نیاز به تحقیقات بیشتری در این مورد لازم است.

کمیسیون تجاری فدرال ایالت متحده آمریکا نیز حتی یک وبسایت هشدار دهنده در مورد ترساندن و کلاهبرداری تشعشعی ناشی تلفن همراه به مردم توصیه کرده است و می گوید: هیچ شواهد علمی در این خصوص وجود ندارد که محافظ صفحه نمایش بتواند به طور قابل توجهی سبب کاهش انتشار این فرکانس های مغناطیسی شود. علاوه بر اینها این محافظ ها ممکن است با سیگنال های تلفن همراه تداخل داشته باشند و موجب ساطع شدن بیشتر امواج موبایل به بدن انسان شوند.

دیدگاهتان را بنویسید

Please enter your comment!
Please enter your name here