احتمال عرضه کنسول گیمینگ و سرویس استریم بازی گوگل قوت گرفت

0
56

بر اساس گزارشات جدید، گوگل در نظر دارد که سرویس استریم بازی Yeti را راهاندازی کرده و با یکپارچهسازی کامل آن با یوتیوب و همچنین انتشار یک کنسول مخصوص این سرویس، به صورت جدی به رقابت با کنسولهای بازی PS4 و Xbox One بپردازد.

بر اساس گزارشات جدید این گونه به نظر میرسد که کمپانی گوگل به دنبال راهاندازی یک سرویس استریم بازیهای ویدیویی به نام Yeti است. این سرویس استریم همانند سرویسهای حال حاضرPlaystation Now و Nvidia’s GeForce Now خواهد بود و البته گزارشات در این رابطه به ماه فوریه سال جاری باز میگردد.

در حال حاضر به گزارش وبسایت خبری Kotuku، اطلاعاتی به دست آمده است که خبر از فعالیت گوگل برای تولید یک سختافزار در رابطه با این پروژه میدهد. همچنان هیچ جزییات فنی در این رابطه بیان شده است ولی این گونه به نظر میرسد که گوگل در نظر دارد با یک دستگاه استریم ارزانقیمت کرومکست (Chromecast) به رقابت با PS4 و Xbox One برود که در نوع خودش جالب است.

به هر جهت علاقهی گوگل برای ورود به بازار بازیهای ویدیویی کاملاً مشخص است و حتی چنین چیزی را میتوان از فعالیتها و سرمایهگذاریهای آنان در رویدادهای تجاری همانند GDC و E3 به وضوح مشاهده کرد. همچنین بر کسی پوشیده نیست که گوگل در حال حاضر فعالیت خودش در این بخش را گسترش داده و آشکارا بخش Google Cloud این کمپانی برای خرید استودیوهای بازیسازی اقدام میکند.

اطلاعات دیگری که در این زمینه وجود دارد این است که سرویس جدید گوگل در نظر دارد همانند سرویس GeForce Now، تمامی پردازشهای مرتبط با اجرای بازی را به در سرورهای خود انجام بدهد و این گونه اجرای بازیهای باکیفیت را روی دستگاههای پایینرده و ارزانقیمت مهیا کند و نویسنده کوتاکو این مسئله را این گونه مثال زده است که فکر کنید شما روزی به توانید بازی Witcher 3 را روی یکی از تبهای مرورگر کروم خود بازی کنید!

همچنین طبق شنیدهها، این سرویس قرار است به طور کامل با سرویس یوتیوب همگامسازی بشود تا این گونه بتوان بازیهای روی این سرویس را از لحاظ محتواهای ویدیویی به خوبی پشتیبانی کرد. نویسنده کوتاکو در این رابطه هم این گونه مثال زده است که فرض کنید شما در حال انجام یک بازی هستید و به یک دشمن قدرتمند و یا یک معمای بسیار سخت برخورد میکنید. در چنین حالتی شما به جای استفاده از لپتاپ و یا گوشی خود میتوانید صرفاً با دن یک دکمه، پنجرهای را روی صفحه بازی خود باز کنید و درون سرویس یوتیوب، آن چیزی را که به دنبالش هستید را پیدا کنید.

با تمامی اینها همچنان مشخص نیست که در نهایت گوگل این سرویس را به صورت عمومی معرفی خواهد کرد، اما شایعات خبر از عرضه یک کنسول در فصل تعطیلات در آخر امسال از جانب این کمپانی میدهد که البته باز هم هیچ صحبتی در رابطه با زمان عرضه احتمالی آن نشده است

دیدگاهتان را بنویسید

Please enter your comment!
Please enter your name here