امضای «کیفیت ناب» روی گوشی های هواوی

0
63

در بازار رقابتی محصولات دیجیتالی که روز به روز در حال تغییر و تحول است، ارائه خدمات منحصر بفرد حرف اول را می‌زند. در این میان، امضای «کیفیت ناب» را می توان در گوشی های هواوی مشاهده کرد.

در دنیای رقابتی و تکنولوژیک گوشی های هوشمند، این امضاها به نوعی نشان دهنده ارزش هر برند بوده و انتظار کاربران از آن برند را نشان می دهند. مثلاً برخی برندها به دلیل طراحی زیبایشان معروف هستند و برخی دیگر به دلیل اکو سیستم نرم افزاری گسترده شان ولی امضای هواوی کیفیت محصولاتش است.

در عصر گذشته تلفن همراه کیفیت معادل دوام معنا می شد. امروز در دنیای گوشی های هواوی دوباره کیفیت را معنا کرده و این امر با آمار رسمی منتشر شده در ارتباط با این شرکت همخوانی دارد.

برای شرکتی که برندهای رقیب خود را شکست داده و هم اکنون در جایگاه سوم (بر مبنای برخی آمارها دوم) با شاخص سهم بازار در بازار جهانی گوشی های هوشمند قرار گرفته، واضح است که تعهد آن به فرهنگ حفظ کیفیت در محصولاتش موجب این شهرت و موفقیت در این صنعت پر رقابت شده است.

هواوی استانداردهای سخت کیفی را در تولیدات خود مد نظر قرار داده است تا مطمئن شود که هیچ محصول بی کیفیتی در اختیار مشتریان قرار نمی گیرد. وجود یک سیستم مدیریت کیفیت یا QMS در تمام فرآیندهای تولید محصولات هواوی این اطمینان را ایجاد می کند که این فرآیند هر روز از روز قبل از لحاظ کیفیت بهتر عمل می کنند.

این سیستم کل فرآیندهای مرتبط با تولید محصولات و حتی مواد اولیه را زیر نظر دارد. برای تست های مختلفی چون تست کیفیت دوربین ها یا کم کردن میزان شکستن گوشی ها در صورت افتادن روی زمین به رقم کمتر از ۱ عدد در ۳۰۰۰ عدد هزینه های بسیار زیادی صرف شده و می شود. فرهنگ هواوی در حفظ کیفیت روی کارکنانش هم تاثیر گذاشته است به خصوص مهندسان و کارکنان خدمات مشتریان که در لبه تماس مستقیم با مشتریان هوآوی هستند.

طی سال گذشته، چند اتفاق رخ داده که کیفیت و دوام تجهیزات هواوی را به خوبی نشان داد. مثلاً اخیراً در ژوهانسبورگ مردی گوشی هواوی خود را در یک مجتمع خرید گم کرد و در حالی آن را در پارکینگ آن مجتمع یافت که چند ماشین از روی آن رد شده بودند! با این وجود، تنها محافظ مانیتور آن شکسته بود و نه خود شیشه مانیتور و این امر صاحب آن گوشی را بسیار متعجب ساخت!

گوشی های هواوی

داستان هایی نظیر این بسیار در سراسر دنیا اتفاق افتاده و موجب شده هواوی در دیدگاه عموم مشتریان در دنیا به عنوان برندی که گوشی های با کیفیت بالا تولید می کند شناخته شده است.

گوشی های هواوی

آقای یو چنگدونگ، مدیر عامل بخش مشتریان تجاری هواوی در این ارتباط گفت: «کیفیت در هواوی اولویت بیشتری نسبت به درآمد و هزینه داشته و همیشه بالاترین اولویت ما بوده است. با توجه به این امر فرهنگ مهندسی در این شرکت استانداردهایی بالاتر از حد متوسط صنعت را مد نظر قرار می دهد».

هواوی به صورت جدی سیستم مدیریت کیفیت خود را از طراحی های اولیه محصول، تحقیق و توسعه، تامین مواد اولیه تا تولیدات آزمایشی آنها با فرآیندی هوشمند و اتوماتیک به کار گرفته تا از کیفیت محصولات مطمئن باشد. استانداردهای جهانی که هواوی آنها را ایجاد کرده از استانداردهای اجباری اروپا و آمریکا بالاتر است.

با توجه به اینکه هوآوی جزو معدود تولید کنندگان تلفن همراه است که هم سخت افزار و هم نرم افزارهای تلفن های همراه را خود تولید می کند و همواره سعی دارد استانداردهای کیفی آنها را ارتقا ببخشد، کیفیت گوشی های این شرکت در بخش هایی مانند کارایی بالا، مصرف کم انرژی برای طولانی کردن عمر باتری، دوربین های دوگانه و مواردی از این دست بسیار قابل قبول است.

بر مبنای آمار IDC، در سه ماهه دوم ۲۰۱۷ میزان تولید گوشی های هواوی ۳۸٫۴ میلیون عدد افزایش یافته و آن را از این حیث در بین برندهای تراز اول دنیا در این بازار قرار داده است.

دیدگاهتان را بنویسید

Please enter your comment!
Please enter your name here