اولین بنچمارک‌ های Ryzen 5 2500X و Ryzen 3 2300X منتشر شد؛ نتایج بسیار عالی است!

0
65

دو پردازنده‌ی در راه سری Ryzen 2000 کمپانی AMD در بنچمارک Geekbench مشاهده شدند و با توجه به گمانه‌زنی‌هایی که در رابطه با قیمت این محصولات وجود دارد، احتمالاً باید شاهد ورود محصولات به شدت قدرتمند و البته خوش‌قیمتی در آینده نزدیک باشیم.

AMD در حال آماده‌سازی برای عرضه دو پردازنده‌های جدید سری Ryzen 2000 کمپانی AMD با قیمت بسیار مناسب حدوداً ۱۵۰ دلاری برای گیمرها است.  این دو محصول جدید شامل یک نمونه‌ی Ryzen 5 و یک نمونه‌ی Ryzen 3 است و قرار است که بازار گیمر‌های با بودجه کم را هدف قرار دهد. با این حال این پردازنده‌ها تمامی ویژگی‌های پردازنده‌های نسل دوم رایزن را دارند و این خبر خوبی برای همه است.

Ryzen 5 2500X، مشخصات، قیمت و عملکرد
پردازنده‌ی Ryzen 5 2500X یک پردازنده‌ی ۴ هسته‌ای و البته ۸ تردی بوده و دارای کلاک پایه۳٫۶GHz و کلاک توربو ۴٫۰GHz است. البته با توجه به تکنولوژی Precision Boost کمپانیAMD و همچنین XFR تقویت‌شده‌ي آنان می‌توانیم انتظار عملکرد بهتری را هم از این محصول داشته باشیم. این پردازنده از ۱۶ مگابایت حافظه کش L3(این مسئله با توجه به اطلاعات قبلی است و اطلاعات Geekbench اشتباه است) و ما انتظار داریم که میزان TDP این محصول ۶۵Wبوده و کاملاً شبیه نمونه‌ی قبلی خود، Ryzen 5 1500X باشد. با این که میزان کلاک در این نمونه افزایش پیدا کرده ولی انتظار داریم که به نسبت نمونه‌ي قبل هم به دلیل استفاده از فناوری ساخت ۱۲ نانومتری، شاهد میزان اورکلاک بیشتری در این محصول باشیم.

در زمینه‌ی قمیت انتظار می‌رود این محصول با قیمتی در بازه‌ی ۱۵۰ الی ۱۶۰ دلاری به بازار عرضه شود که با توجه به عملکرد تک هسته‌ای و چند هسته‌ای آن در بنچمارک گفته شده، این قیمت برای این محصول بسیار مناسب است و حتی توانسته آن را به نمونه‌ی اینتلی Core i7-7700 بسیار نزدیک کند.

Ryzen 3 2300X، مشخصات، قیمت و عملکرد
Ryzen 3 2300X
 هم یک محصول چهار هسته‌ای اما صرفاً ۴ تردی بوده که دارای فرکانس پایه۳٫۵GHz و فرکانس توربو ۴٫۰GHz است. همانند دیگر پردازنده‌های سری ۲۰۰۰ AMD، این نمونه هم از تکنولوژی Precision Boost و همچنین XFR تقویت شده بخوردار است. انتظار می‌رود که این محصول با قیمتی در بازه‌ی ۱۲۰ الی ۱۴۰ دلاری به بازار عرضه شود که این قیمت با توجه به عملکرد یکسان آن با پردازنده‌ی اینتلی Core i5-7600K، بسیار بی‌رحمانه جلوه می‌کند! شما می‌توانید عملکرد این محصول را در بنچمارک گفته شده در زیر مشاهده کنید.

با توجه به دو تکنولوژی اشاره شده در هر دو پردازنده، این محصولات از قابلیت اورکلاک کامل بهره می‌برند و با مادربرد‌ها سری X370 و X470 سازگار هستند. با تمامی این‌ها اگر قیمت‌های نهایی این محصولات به قیمت‌های مورد انتظار ما نزدیک باشد، بدون شک باید منتظر استقبال شدید گیمر‌های با بودجه کم از این پردازنده‌ها باشیم. به هر جهت به زودی قیمت‌ خرده‌فروشی این محصولات اعلام می‌شود و تا آن موقع باید منتظر تصمیم نهایی AMD در این زمینه باشیم.

دیدگاهتان را بنویسید

Please enter your comment!
Please enter your name here