اپل بازهم دست به دامان سامسونگ می‌شود

0
102

بنا به گزارشی که ساعتی پیش از سوی The Wall Street Journal منتشر شد اپل در کار جایگزینی ‌ال‌جی به جای سامسونگ برای تولید نمایشگرهای OLED با شکست مواجه شده است و تصمیم دارد بازهم کار تولید این پنل‌ها را به سامسونگ بسپارد.

براساس این گزارش، تلاش ال‌جی برای تولید نمایشگرهای OLED با کیفیت و ابعاد مناسب برای استفاده در گوشی‌های آیفون جدید با شکست روبرو شده است و به همین دلیل به نظر می‌رسد اپل بازهم باید کار تولید این محصولات را به سامسونگ واگذار نماید. براساس اطلاعاتی که پیش از این در دسترس قرار گرفته بود اپل تصمیم داشت بخشی از کار تولید نمایشگرهای OLED را به ال‌جی بسپارد تا بتواند با خارج کردن سامسونگ از تولید انحصاری این محصولات، تولید گوشی‌های آیفون را با قیمت کمتری به پایان برساند.

اپل در حال حاضر از پنل‌های OLED تولید شده توسط سامسونگ در گوشی‌های آیفون X استفاده می‌کند و طبق گزارشات موجود این پنل‌های گران قیمت سبب شده اند که این گوشی‌های هوشمند با قیمت نامعقول و گزاف روانه بازار شوند. اپل می‌‌داند که متکی بودن به این کمپانی برای تولید دوباره پنل‌های OLED سبب می‌شود که بازهم پول هنگفتی را برای این محصولات پرداخت کند و این موضوع بازهم می‌تواند منجر به افزایش قیمت گوشی‌های آیفون سال ۲۰۱۸ شود.

ال‌جی در حال حاضر، بزرگ‌ترین تولید کننده پنل‌های OLED برای تلویزیون‌ها است اما به نظر می‌رسد در انتقال تجربیات و دستاوردهای خود به خط تولید پنل‌های کوچکتر ناموفق بوده است. این کمپانی هم اکنون از پنل‌های OLED تولید شده توسط خودش در گوشی V30 استفاده می‌کند اما براساس گزارشات موجود این پنل‌ها کیفیت چندان خوبی ندارند. پنل‌های OLED موجود در گوشی گوگل پیکسل ۲XL نیز توسط این کمپانی تولید می‌شود اما در حال حاضر بسیاری از کاربران از بابت کیفیت نامناسب آن‌ها شاکی هستند.

انتظار می‌رود اپل در سال ۲۰۱۸ چیزی در حدود ۱۰۰ میلیون گوشی آیفون تولید کند و حداقل نیمی از آن‌ها از پنل‌های OLED برخوردار باشند. بزرگ‌ترین نسخه از گوشی‌های آیفون امسال که به احتمال قوی آیفون Xs Plus نام خواهد داشت دارای یک نمایشگر ۶٫۵ اینچی OLED خواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید

Please enter your comment!
Please enter your name here