اینتل از پردازنده جدید نسل هشتم خود با گرافیک رادئون RX Vega M رونمایی کرد

0
85

اکثر پردازنده های اینتل با گرافیک اختصاصی این شرکت روانه بازار می شوند. بر خلاف معمول، این شرکت به تازگی از پردازنده جدید نسل هشتم خود با گرافیک رادئون RX Vega M رونمایی کرده است.

اینتل اخیرا از سری جدیدی از پردازنده های نسل هشتم خود با گرافیک رادئون RX Vega M رونمایی کرده است. این محصول با همکاری بخش پردازنده اینتل و گرافیک AMD توسعه یافته است.

این سری از پردازنده های جدید، برای استفاده در سیستم هایی همانند کامیپوتر های همه کاره (All in One)، لپ تاپ ها و NUC (مینی پی سی) طراحی شده اند.

این پردازنده از سه بخش پردازنده کبی لیک سری G، گرافیک AMD و ۴ گیگابایت رم ویدیویی HBM2 تشکیل شده است. این محصول از رابطی مخصوص بهره می برد که EMIB نام دارد. گرافیک و حافظه گرافیکی توسط ۸ رابط PCIe 3.0 با پردازنده ارتباط برقرار می کنند. این تراشه تنها ۱٫۷ میلی متر ضخامت دارد. توسعه این چیپ باعث اندازه کوچک تر مادربرد می شود.

این سری از پردازنده دارای ۵ مدل است که پردازنده های i7-8809G ،i7-8709G ،i7-8706GT ،i7-8705G و i5-8305G را شامل می شود. تمامی مدل های i7 دارای ۸ مگابایت حافظه کش هستند (مدل i5 از ۶ مگابایت حافظه کش بهره می برد) و از رم دو کاناله ۲۴۰۰ مگاهرتزی پشتیبانی می کنند.

دو مدل قدرتمندتر ۸۸۰۹G و ۸۷۰۹G از پردازنده گرافیکی رادئون RX Vega M GH با سرعت بالاتر بهره می برند و سه مدل باقی مانده به پردازنده گرافیکی رادئون RX Vega M GL مجهز هستند. مدل GH دارای ۲۴ هسته پردازشی، ۱۵۳۶ پردازنده جریانی، فرکانس پایه ۱۰۶۳ مگاهرتز، فرکانس بوست ۱۱۹۰ مگاهرتز، پهنای باند ۲۰۴٫۸ گیگابایت در ثانیه و قدرت ۳٫۷ ترافلاپس است.

نسخه GL این پردازنده از ۲۰ هسته پردازشی، ۱۲۸۰ پردازنده جریانی، فرکانس پایه ۹۳۱ مگاهرتز، فرکانس بوست ۱۰۱۱ مگاهرتز، پهنای باند ۱۷۹٫۲ گیگابایت در ثانیه و قدرت ۲٫۶ ترافلاپس بهره می برد. هر دو نسخه به ۴ گیگابایت حافظه HBM2 مجهز هستند. نسخه GH و GL به ترتیب با کارت گرافیک های انویدیا ۱۰۶۰ مکس-Q و ۱۰۵۰ رقابت می کنند. توان حرارتی نسخه GH برابر با ۱۰۰ وات و مدل GL برابر با ۶۵ وات است.

دیدگاهتان را بنویسید

Please enter your comment!
Please enter your name here