بهترین آنتی ویروس‌های اردیبهشت ۱۳۹۷ برای ویندوز ۱۰

0
46

موسسه امنیتی AV-Comparatives در تازه‌ترین گزارش خود به بررسی عملکرد حفاظتی بسته‌های امنیتی و آنتی ویروس ها در دنیای واقعی پرداخته است و بسیاری از محصولات پرطرفدار را رتبه بندی کرده است.

در این دور از بررسی های تخصصی شش محصول امنیتی شامل Panda Free Antivirus ،F-Secure Safe ،Trend Micro Internet Security ،AVIRA Antivirus Pro ،McAfee Internet Security و Bitdefender Internet Security موفق به کسب بالاترین امتیاز ممکن شده‌اند و ۱۰۰ درصد تهدیدها را مسدود کرده‌اند. البته F-Secure با ۲۹ تشخیص اشتباه، بدترین عملکرد را در این زمینه داشته است. این مقدار برای Windows Defender مایکروسافت ۶  تشخیص اشتباه بوده است. هر یک از AVIRA ،McAfee ،Kspersky ،ESET و Emsisoft بدون هرگونه تشخیص اشتباه، بهترین عملکرد را در این زمینه داشته اند.

در این دور از بررسی‌ها Windows Defender و Emsisoft Anti-Malware ضعیف ترین عملکرد را به نمایش گذاشته‌اند. به طور مشخص ۳٫۶ درصد تهدیدها توانسته‌اند از سد Windows Defender عبور کنند. Emsisoft هم قادر به تشخیص قطعی ۳٫۱ درصد تهدیدها نبوده و به تصمیم گیری کاربر وابسته بوده است.

اما شاید جالب‌ترین یافته جدیدترین گزارش AV-Comparatives، عملکرد ضعیف Windows Defender باشد. این آنتی‌ویروس که از پیش بر روی ویندوز ۱۰ نصب شده است، دست کم در تست عملکرد در دنیای واقعی، کارایی بسیار ضعیف تر از محصولات کمپانی های ثالث را ارائه می‌کند. شاید در نگاه اول ناتوانی در شناسایی ۶ درصد تهدیدها کم اهمیت به نظر برسد اما در حقیقت همین مقدار می تواند برای آلوده شدن سیستم شما کافی باشد. با این حال قدرت تشخیص ۱۰۰ درصدی هم نمی تواند لزوماً تضمین بخش محافظت کامل از سیستم شما در برابر تهدیدها باشد، هرچند که مطلوب تر است.

این تست بر روی نسخه Fall Creator ویندوز ۱۰ اجرا شده و برنامه‌هایی چون فلش پلیر، آکروبات ریدر نصب بوده‌اند. برای این کار از ۲۲۴ آدرس وب مخرب استفاده شده که شامل اکسپلویت های فعال یا آدرس‌های مخرب بوده‌اند. در واقع این تست رخدادهای احتمالی در استفاده روزمره کاربران را شبیه سازی می‌کند و از این رو تست عملکرد در دنیای واقعی نامیده می‌شود.

عملکرد خوب یک آنتی ویروس در این تست می تواند به معنایی توانایی محافظت از سیستم شما در استفاده روزمره باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

Please enter your comment!
Please enter your name here