تست موفقیت‌آمیز اولین سیستم رادیویی نسل ۵ توسط شرکت‌های کوالکام، ZTE و China Mobile

0
50

شرکت‌های کوالکام، ZTE و China Mobile اوایل صبح امروز، خبر تست موفقیت‌آمیز اولین سیستم رادیویی سراسری نسل ۵ در جهان را اعلام کردند. این سیستم امکان تبادل داده‌ها با سرعت چندین گیگابیت بر ثانیه (بیش از یک گیگابیت بر ثانیه) و تاخیر زمانی کمتر از ۴ میلی‌ثانیه را فراهم می‌کند. این در مقابل تاخیر ۲۰ میلی‌ثانیه‌ای استاندارد در شبکه‌های LTE فعلی به شمار می‌آید. این سیستم براساس استانداردهای پروژه مشارکتی نسل سوم، موسوم به ۳GPP راه‌اندازی شده است. این گروه شامل تعدادی از شرکت‌های مخابراتی بوده که استانداردهایی را برای شبکه‌های ۴G ،۳G و درحال حاضر ۵G و تجهیزات آن‌ها تنظیم می‌کند.

با توجه به این‌که با پیدایش شبکه‌های ۵G، استانداردهای ۳GPP از جمله استانداردهای مورد استفاده در این صنعت هستند، در واقع اکنون این گروه، استانداردهای مذکور را برای سه شرکتی که به ساخت محصولات تجاری با مشخصات ۳GPP نزدیک‌تر هستند، مطابقت داده است. این گروه، خصوصیات پانزدهمین نسخه استاندارد ۳GPP، مربوط به سیستم رادیویی جدید نسل ۵ را احراز نموده است. اگرچه نسخه ۱۵، زودتر از ماه سپتامبر سال ۲۰۱۸ عرضه نخواهد شد.

برای تست این سیستم از تجهیزاتی شامل ایستگاه رادیویی جدید نسل ۵ شرکت ZTE و نمونه اولیه سیستم رادیویی نسل ۵ شرکت کوالکام با فرکانس کمتر از ۶ گیگاهرتز استفاده شده بود و داده‌ها از طریق باند فرکانسی ۳٫۵ گیگاهرتزی و با پهنای باند ۱۰۰ مگاهرتزی انتقال پیدا کردند.

دیدگاهتان را بنویسید

Please enter your comment!
Please enter your name here