توردوفرانس میزبان دو دوچرخه سریع آیرودینامیکی

0
163

در حالی که تب جام جهانی هنوز داغ است و همه نگاه ها به روسیه و فوتبال های جذاب جام جهانی است، مسابقات توردوفرانس فردا آغاز به کار می کند.

در طول سه هفته، بهترین دوچرخه سواران در سراسر دنیا گرد هم می آیند که یکی از سخت ترین مسیرهای مسابقه ای را طی کنند. تور امسال شامل برخی از مراحل فوق العاده دشوار شامل کوهپایه ها طراحی شده است که به نظر می رسد حتی برای کریس فروم – برنده ی چهار دوره – نیز دشوار باشد.

اما برخی از دوچرخه سواران امسال از دوچرخه هایی استفاده خواهند کرد که این مسابقه را برایشان کمی ساده تر کند و سرعت بیشتری برای آنها به ارمغان آورده است.

ابتدای هفته شرکت Cannondale از مدل Systemsix جدید خود که سریعترین دوچرخه ایرودینامیکی دنیاست، رونمایی کرد. چند روز پس از آن، متخصصان بیان کردند که این دوچرخه سریعترین موتور میان دوچرخه های دنیا را دارد. هر دو مدل این دوچرخه مجهز به یک ترمز دیسک است که با چرخ دنده های الکترونیکی، اجزای سازنده خاص این دوچرخه را تشکیل می دهند که هندسه پیشرفته ای را ارائه می دهند. البته باید حدس زده باشید که این دوچرخه ها دارای تگ های قیمتی بالایی هستند که در اختیار همه دوچرخه سواران نمی‌توانند قرار بگیرند و تنها افرادی که از عهده قیمت آن بر می آیند می‌توانند آن را تهیه کنند.

اینکه کدامیک از این دو دوچرخه در مسابقات فردا در جاده های فرانسه حکمرانی می کند هنوز مشخص نیست، اما از نظر سرعتی مشابه به یکدیگر هستند. هر دو مدل تمرکز خود را بر ساخت دوچرخه به صورت آیرودینامیکی حفظ کرده  اند که سبب کاهش اصطکاک هوا و سرعت بیشتر دوچرخه سوار می‌شود. همچنین برخی از اجزا شکل منحصر به فردی دارند که سر های میله و جایگاه نشستن و تیوب بالا و پایین با طراحی متفاوتی عرضه شده اند.

ناتان بری، مهندس طراحی این دوچرخه ها در cannondale می‌گوید: کشش آیرودینامیکی تنها نیروی مقاومتی است که سواران باید بر ان غلبه کنند، البته این موضوع برای تمام سوارکاران و رانندگان مهم است نه فقط دوچرخه سواران. دوچرخه systemsix سرعت و شتاب بیشتری در طول زمان ثابت به دوچرخه سوار می‌دهد.

هم مدل SystemSix و هم مدل Venge برای اهداف دیگری همانند بالا رفتن از تپه نیز طراحی شده اند. به همین جهت بازی دو سر بردی را هم در جاده ها و هم حرکات نمایشی کوهستانی به دست می آورند و می‌تواند برای دو منظور استفاده شود.

در واقع آنها مسیر ۲۵ مایلی را  ۸ ثانیه سریعتر از دیگر دوچرخه ها طی می‌کنند که این زمان ، زمان مهمی خصوصا در مسابقات بزرگ و حساسی چون توردوفرانس است. این شرکت همچنین ادعا می کند که موتور این دوچرخه قادر است ۳۷ مایل در ساعت را با سرعت ۲۰۰ بپیماید. این دوچرخه در مدل های زنانه و مردانه وجود دارد و برچسب قیمتی آن از ۴۰۰۰ دلار شروع شده و تا ۱۲ هزار دلار می رسد.

دیدگاهتان را بنویسید

Please enter your comment!
Please enter your name here