قمار ۲.۸ میلیارد دلاری تویوتا روی خودروهای خودران

0
71

شرکت تویوتا قصد دارد با رقم ۲.۸ میلیارد دلار روی خودروهای خودران سرمایه گذاری کند . گرچه این نخستین باری نیست که تویوتا در این زمینه سرمایه گذاری می کند، اما رقم فعلی به نظر خیره کننده است.

شرکت خودروسازی تویوتا در نظر دارد برای توسعه امکانات خود در حوزه تولید خودروهای خودران با رقم ۲.۸ میلیارد دلار سرمایه گذاری کند .

رقمی که می تواند نشانگر اهمیت بالای این نوع خودروها برای توسعه خدمات به کاربران باشد. درواقع شرکت های مطرح خوودروسازی جهان برای عقب نماندن از یکدیگر در تلاشند تا از تکنیک هایی مثل توسعه خودروهای خودران استفاده کنند.

شرکت تویوتا پبش از این نیز برای توسعه خدمات خود در حوزه حمل و نقل شهری و خودروهای خودران تلاش هایی را نشان داده بود. اما انتشار خبر رسمی تخصیص یک بودجه کلان نشان می دهد بنز و بی ام و یک رقیب سرسخت پیدا کرده اند .

بر اساس گزارش های اولیه، راه اندازی این مرکز پژوهشی  با همکاری  برخی از شرکت های ژاپنی انجام می شود . یکی از نخستین اهداف اولیه این همکاری و شرکت های تابع، طراحی نرم افزار جدیدی برای خودکار سازی کل فرایند رانندگی در اتومبیل های خودران است.

شرکت تویوتا امیدوار است با تاسیس این مرکز روند طراحی و عرضه خودروهای جدید خودران نیز تغییر کند. امارهای اولیه نشان می دهند ؛  قرار است در این مرکز تحقیقاتی بالغ بر هزار نفر به کار گرفته شوند که برخی از آنها از خارج از شرکت تویوتا جذب آن خواهند شد.

با توجه به شرایط موجود می توان انتظار داشت طی سال های آیت جنگ بین برندهای مطرح خودروسازی نه تنها به نوع سرعت و اسب های بخار محدود نمی شود، بلکه شامل سیستم الکترونیک و طراحی حرفه ای نیز می شود . به خصوص موضوع خودران بودن یک مزیت رقابتی بزرگ خواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید

Please enter your comment!
Please enter your name here