لجبازی ۲۰ هزار دلاری تسلا با چینی ها

0
164

تعرفه تجارت تسلا با  چین به رقم ۲۰ هزار  دلار افزایش پیدا می کند. این موضوعی است که می تواند برای کاربران چینی تبار تسلا به عنوان خبری منفی در نظر گرفته شود.

جالب است بدانید مدل X در حال حاضر به قیمت ۱۴۰،۱۰۰ دلار، رسید که در واقع بیش از ۲۰۰۰۰ دلار  رشد داشته. تا پیش از این، مدل مذکور، بیشتر از ۱۱۷،۱۰۰ دلار قیمت نداشت.

این اتفاقات در شرایطی رخ می دهد که ایالات متحده ۲۵ درصد تعرفه ای را درمورد ۳۴ میلیارد دلار از واردات چینی در روز جمعه اعمال کرده است. شرکت خودروسازی آمریکایی و تولیدکننده خودروهای برقی و قطعات موردنیاز ترن‌های برقی است.

شرکت تسلا همچنین تولیدکننده پکیج‌های باتری لیتیم-یون برای سایر خودروسازها، نظیر تویوتا و دایملر آ گ است. شرکت تسلا موتورز در سال ۲۰۰۳ توسط مارتین ابرهارد، جفری استرابل و ایلان ماسک تأسیس شد. ایلان ماسک هم‌اکنون به‌عنوان مدیر عامل اجرایی و رئیس هیئت مدیره تسلا موتورز فعالیت می‌کند. سهام تسلا در بازار بورس نزدک معامله می‌شود.

نخستین تولید تسلا، خودروی تمام‌برقی، تسلا رودستر است. این خودرو نخستین خودرویی است که از باتری یون لیتیمی در بازه بیشتر از ۳۲۰ کیلومتر (۲۰۰ مایل) برای هر شارژ استفاده می‌نماید.

نوع اسپرت این مدل، شتاب صفر تا صدی معادل ۳٫۷ ثانیه را دارا است. در فاصله سال‌های ۲۰۰۸ تا ۲۰۱۲ این شرکت تعداد ۲٫۲۵۰ دستگاه رودستر تسلا را در ۳۱ کشور به فروش رساند. در سال ۲۰۱۶ تسلا بیش از ۷۶ هزار خودرو تولید کرد.

در سه‌ماهه نخست سال ۲۰۱۷، ۲۵ هزار دستگاه خودروی الکتریکی عرضه کرده‌است. جالب است بدانید که این روزها تسلا و ایلان ماسک به دنبال توسعه فعالیت های خود است. این توسعه می تواند شامل چین به عنوان بخشی مهم از فعالیت های تسلا نیز باشد.

شاید بی دلیل نباشد که ایلان ماسک تا کنون جزو ثروتمندترین افراد جهان قرار گرفته است. در حال حاضر، ایلان ماسک به عنوان ۳۸ امین فرد قدرتمند جهان، ۱۵ امین ثروتمند در حوزهٔ تکنولوژی و ۱۰۰ امین میلیاردر جهان در سال ۲۰۱۵ شناخته شده‌است. دارایی خالص او در سال ۲۰۱۵، ۱۳٫۹ میلیارد دلار و در حال حاضر ۱۰٫۷ میلیارد دلار برآورد شده‌است.

ن ماسک دومین کارآفرین (اولین نفر جیمز اچ کلارک بود) در سیلیکون ولی بود که موفق شد سه شرکت با ارزشی بیش از ۱ میلیارد دلار – پی پل، اسپیس ایکس و تسلا موتورز- را ایجاد کند. ایلان ماسک زندگی کاری خود را به تکنولوژی‌های فضایی و انرژی‌های جایگزین اختصاص داده‌است. او ایده‌های مختلفی را اجرا می‌کند و تقریباً همه آن‌ها هم کاملاً موفقیت‌آمیز هستند. از ویژگی‌های شخصیتی ایلان ماسک می‌توان به تفکر انتقادی، پشتکار، تجزیه و تحلیل دقیق و سخت کوش بودن اشاره کرد.

شاید اگر ما نیز در ایران چنین مدیرانی داشتیم می توانستیم در حوزه فناوری رشدی چشمگیر داشته باشیم

دیدگاهتان را بنویسید

Please enter your comment!
Please enter your name here