مایکروسافت دولت ایالات متحده را دور زد!

0
53

مایکروسافت تصمیم گرفته دولت ایالات متحده را دور زده و به تعهداتی که احتمال داشت بینشان قطعی شود، پایان داد.

ماجرای همکاری مایکروسافت با نیروهای ایالتی موضوعی قدیمی نیست ، اما به نظر می رسد این بار ماجرا به یک همکاری بی حاشیه تبدیل نخواهد شد.

در واقع پس از آنکه مایکروسافت به دلیل همکاری با دولت آمریکا از سوی بسیاری از کارمندان خود تحت فشار قرار گرفت، سرانجام تسلیم شده و اعلام کرد که در هیچ یک از پروژه های دولتی مربوط به جدا کردن کودکان از خانواده هایشان همکاری نمی کند.

جالب است بدانید که طی روزهای اخیر بسیاری از شرکت های بزرگ فناوری نسبت به جدا کردن فرزندان مهاجران از خانواده هایشان واکنش نشان داده اند.

شرکت مایکروسافت آخرین شرکت بزرگ فناوری است که به دلیل همکاری با دولت آمریکا تحت فشار افکار عمومی قرار گرفته است.

در ماه ژانویه اعلام شد شاخه Azure Government  مایکروسافت در پروژه شناسایی چهره و احراز هویت به سازمان اجرایی گمرک و مهاجرت آمریکا (ICE)کمک می کند و امکان استفاده از فناوری هوش مصنوعی خود را برای دولت فراهم می کند.علاوه بر آن مایکروسافت اعلام کرد به همکاری با سازمان ICE افتخار می کند.

شاید همین موضوع نیز باعث شد که بسیاری از مردم از کارمندان مایکروسافت بخواهند از شغل خود استعفا بدهند یا ساتیا نادلا مدیر ارشد اجرایی شرکت را وادار به شفاف سازی درباره همکاری با ICE کنند.

اما از آن زمان تاکنون مایکروسافت مطالب مربوطه را حذف کرده و همچنین در یک پست وبلاگی جزییات بیشتری در این باره منتشر کرد.

کارمندان مایکروسافت در این پست نوشته اند که :  مایکروسافت با سازمان اجرایی گمرک و مهاجرت (ICE) یا سازمان حفاظت از مرزها و گمرک در هیچ پروژه ای که مربوط به جدا کردن کودکان از خانواده هایشان در مرزها باشد، همکاری نمی کند و برخلاف تصور عموم ما نمی دانیم از AZURE یا خدمات آن برای این  مقصود استفاده می شود یا خیر.

مایکروسافت شرکت کامپیوتری آمریکایی و چند ملیتی است، که دفتر مرکزی آن در شهر ردموند، ایالت واشینگتن قرار دارد. این شرکت بزرگترین ارائه‌کننده نرم‌ افزارهای رایانه‌ای در دنیاست، که به انتشار کتاب، تولید محصولات چندرسانه‌ای و ارائه خدمات پست الکترونیکی نیز می‌پردازد.

مایکروسافت در سال مالی ۲۰۱۰ بیش از ۶۲ میلیارد دلار درآمد فروش، بیش از ۱۸ میلیارد دلار سود خالص و ۸۹٬۰۰۰ کارمند در کشورهای مختلف دنیا داشته‌. فعالیت اصلی آن در زمینهٔ طراحی، توسعه، ساخت، صدور مجوز، پشتیبانی و ارائهٔ خدمات نرم‌افزاری برای ابزارهای رایانه‌ای می‌باشد.

پرفروش‌ترین محصولات مایکروسافت، سیستم‌عامل «ویندوز» و نرم‌افزار «آفیس» است و شعار اصلی شرکت «یک رایانه روی هر میز و در هر خانه، که نرم‌افزارهای مایکروسافت را اجرا کند» می‌باشد. این دو محصول با سهمی حدود ۹۰٪ در سال ۲۰۰۳ برای مایکروسافت آفیس و در سال ۲۰۰۶ برای ویندوز جایگاه مهمی در بازار فروش محصولات کامپیوترهای شخصی و کامپیوترهای رومیزی پیدا کردند.

مایکروسافت که در ابتدا کار خود را توسط دو دوست دوران کودکی به نام‌های بیل گیتس و پُل جی. آلن با ساخت و فروش مفسر زبان برنامه‌نویسی بیسیک برای «آلتایر» شروع کرد، در اواسط دههٔ ۱۹۸۰ با طراحی سیستم‌عامل داس بر بازار سیستم‌های عامل رایانه‌های خانگی مسلط شد.

دیدگاهتان را بنویسید

Please enter your comment!
Please enter your name here