نقد و بررسی بازی Assassin’s Creed : Origins

0
59

دنیای Assassin’s Creed: Origins بسیار وسیع است. بعد از ۳۵ ساعت بازی کردن و پس از تمام کردن ماموریت اصلی بازی، جمع کردن گنجهای بی شمار، کشتن دشمنان مختلف، حل معماهای دشوار و پرسه زدن های بی هدف در نقشه، هنوز هم مناطق زیادی از نقشه بازی، تاریک باقی مانده است که هنوز پایم به آنجاها نرسیده است.

فعلا باید برای یک مدت کوتاه هم که شده مبارزه با دسیسه چینی ها و فساد طبقه حاکم مصر را کنار بگذارم. الان ماموریت من این است که به پسر بچه ای که واگن اش را راهزن ها دزدیده اند، کمک کنم. اول سوار بر اسب، چادر راهزن ها را دور میزنم، بعد از اسب پایین آمده و یواشکی به آن نزدیک می شوم و با کمانم نزدیک ترین راهزن را نشانه می گیرم و تیر را از چله کمان رها می کنم. البته بهتر است که بگویم ابتدا تیر را رها کرده  و بعد نشانه گیری می کنم. کمانم قابلیتی دارد که به من امکان می دهد تیر را بعد از رها شدن، در هوا و با حرکت آهسته دوربین، کنترل کنم. تیرم به شانه راهزن فرو می رود، سپس او رویش به طرف من می گرداند و مرا می بیند.

این قابلیت باعث می شود که من متوجه اتفاقاتی شوم و چیزهایی را ببینم که در حالت عادی متوجه آنها نمی شدم، مثل آنچه بعدا اتفاق افتاد. راهزن و من به طور همزمان حمله می کنیم، من با تیر دوم و او با یک بمب آتشی. بمب او بعد از برخورد به زمین منفجر شده و آتش برخاسته از آن باعث می شود تیر من درست قبل از قبل از فرو رفتن بین دو چشم او با یک صدای جالب آتش بگیرد و راهزن بوسیله تیر آتشینی که من و او با هم ساخته بودیم، روی زمین می افتد.

صحنه هایی مانند این برای من بهترین لحظات بازی  Assassin’s Creed : Origins  محسوب می شوند، بازی ای پر از ابزارها و سیستمهای مختلفی است که با ترکیب آنها می توان شاهد صحنه های به یاد ماندنی زیادی مانند این بود. خیلی از این ترکیبها جدید هستند و خیلی از آنها هم از بازی های قبلی سری Assassin’s Creed  یا دیگر بازیهای کمپانی Ubisoft وام گرفته شده اند. بازی Assassin’s Creed : Origins  ممکن است به خوبی Assassin’s Creed 2  یا مثلBlack Flag هیجان انگیز نباشد ولی بیشتر ویژگی های خوب این دو را در خود جای داده است.

Assassin's Creed Origins

در Assassin’s Creed: Origins  شما در اکثر مواقع نقش بایک (Bayek )، آخرین بازمانده از میدجای ها (یک جور مامور قانون) را بازی می کنید که داستان زندگی ترسناکش و علاقه قلبی اش به از بین بردن فساد، او را به اینجا می رساند که تنها راه نجات مصر، از بین بردن شخصیتهای فاسد، قدرتمند و ناشناسی ست که در پشت پرده، کنترل همه چیز را به دست دارند. بایک تنها یک جنگجو نیست، او ابتدا مثل یک کارآگاه هویت واقعی این افراد مرموز را پیدا می کند و سپس با نفوذ به مخفیگاه های آنها و بعد از یک گفتگوی طولانی (مثل همه بازیهای این سری)  خنجرش را در گردن آنها فرو کرده و شرشان را کم می کند. ماموریت های بایک او را از دهکده کوچکش سیوا به معابد بزرگ شهر اسکندریه و به دلتای بزرگ نیل و فراتر از آن می کشاند و در این راه با شخصیتهای معروفی مانند ژولیوس سزار و کلئوپاترا هم برخورد می کند.

مصری که در بازی Assassin’s Creed: Origin’s  به تصویر در آمده سرزمین بسیار زیبایی ست و من خیلی از وقتها را به تماشای مناظر زیبای این سرزمین باستانی می گذرانم. بعضی از مناطق بازی را دشت های لم یزرع وسیع و دریاها تشکیل می دهند که با اینکه به ظاهر ماموریتی برای انجام دادن در آنها وجود ندارد، اما با پرسه زدن در آنها ممکن است مکان ها یا چیزهای غافلگیر کننده ای پیدا کنید. شهرها و دهکده های بازی پر است از سربازان، کارگران، کشاورزان و مردم عادی. در بیرون از شهرها حیوانات وحشی زیادی شما را تهدید می کنند، مثل کفتار ها و شیرهایی که در تپه های شنی پرسه می زنند و کروکودیلها و اسب های آبی خطرناک رود نیل که البته بعضی از آنها را به تدریج می توان رام کرد. با این که شبیه سازی طبیعت در Assassin’s Creed : Origin’s خیلی کامل نیست ولی در بیشتر مواقع شما متوجه سطحی بودن آن نمی شوید.

دنیای Assassin’s Creed: Origins بسیار وسیع است. بعد از ۳۵ ساعت بازی کردن و پس از تمام کردن ماموریت اصلی بازی، جمع کردن گنجهای بی شمار، کشتن دشمنان مختلف، حل معماهای دشوار و پرسه زدن های بی هدف در نقشه، هنوز هم مناطق زیادی از نقشه بازی تاریک باقی مانده است و من هنوز پایم به آنجاها نرسیده است.

Assassin’s Creed: Origins یک بازی بزرگ در یک نقشه بزرگتر است.

Assassin's Creed Origins

نقشه بازی به مناطق زیادی تقسیم شده است و هر منطقه برای لول های مشخصی طراحی شده است. برای مثال اگر کاراکتر شما لول ۸ باشد و شما وارد منطقه ای بشوید که برای لولهای ۱۷ تا ۲۰ طراحی شده است، خدا رحمت تان کند. مهم نیست که چقدر ماهر باشید یا چه سلاح هایی داشته باشید. اگر لول دشمنان بیش از ۵ یا ۶ لول بالاتر از شما باشد ضربات شما برای از پا انداختن او قدرت کافی را نخواهند داشت و در مقابل شما ممکن است با یک ضربه آنها کشته شوید. در واقع در Assassin’s Creed: Origins شما آزاد هستید که به هر جای نقشه که خواستید بروید اما تا زمانی که سطح کاراکتر شما بالا نرفته است، کار زیادی نمی توانید انجام دهید که این در یک بازی Open World زیاد هم غیر عادی نیست.

البته همیشه مناطق زیادی هستند که با لول شما همخوانی داشته باشند. بعد از بالا رفتن سطح کاراکترتان، شما می توانید به مناطق اولیه بازی برگردید و دشمنانی که حالا دیگر تهدیدی برای شما نیستند را به راحتی از پا در آورید. البته تعداد ماموریت ها آنقدر زیاد نیست که شما مجبور باشید قدم به قدم از اسب یا شتر خود پیاده شوید و آنها را انجام دهید . بین انجام ماموریت ها هم شما می توانید با جمع آوری گنجینه ها و شکار حیوانات خودتان را سرگرم کنید.

Assassin's Creed Origins

Ubisoft متوجه علاقه ما به نفوذ مخفیانه به قلعه ها و کمپ ها شده است و سرتاسر نقشه Assassin’s Creed: Origin’s را پر از اینگونه استحکامات کرده است. به دلیل حضور گروههای مختلف دشمنان در این بازی و حضور حیوانات وحشی که می توانند هر لحظه نقشه های شما را به هم بریزند، هرگز دو حمله به یک کمپ و یا یک قلعه مثل هم انجام نخواهند شد و این به دلیل استفاده از عناصر بازیهای Open World در این بازی است.

شما در این تاخت و تازها تنها نخواهید بود و عقابی به نام سنو همیشه همراه شماست. شما می توانید هنگام پرواز این عقاب از طریق چشمان او اطراف را زیر نظر بگیرید. شما با این روش می توانید دشمنان و پناهگاههای آنها را روی نقشه نشانه گذاری کنید و با دانستن تعداد آنها و راههای نفوذ، حمله خود را  به دقت برنامه ریزی کنید. علاوه بر اینها باید اضافه کرد که تماشای مناظر زیبای بازی Assassin’s Creed: Origins با چشمان این عقاب بسیار لذت بخش است.

بازی Assassin’s Creed: Origins همچنین دارای چند ماد مختلف مثل  مبارزه به سبک گلادیاتورها، مسابقات ارابه رانی و چند میدان مبارزه است که شما در آنها می توانید به جنگ با حریفانی مثل فیلهای زره پوش عصبانی یا انواع و اقسام حیوانات وحشی بپردازید. در جاهایی از بازی شما می توانید مثل بازی Black Flag مبارزات دریایی را تجربه کنید ولی این مبارزات هرگز در سطح بازی Black Flag نیستند.

سیستم مبارزه در Assassin’s Creed: Origins بر پایه جا خالی دادن، دفاع کردن و ضرباتی ست که بسته به نوع سلاحی که در دارید، سرعت و دقت متفاوتی دارند. در بعضی مواقع شما چنان به استفاده از یک تکنیک خاص عادت می کنید که ممکن است به تدریج مبارزات به نظرتان یکسان و خسته کننده برسند. سیستم مبارزه بازی جای کمی پیشرفت را دارد اما من این روش بر پایه مهارت را به سیستم مبارزه بر پایه ضربات ترکیبی که در بازیهای قبلی این سری استفاده می شد، ترجیح می دهم.

در طول بازی شما با دشمنان قدرتمندی به نام فایلیک (Phylake ) رو به رو خواهید شد. فایلیک ها  تعداد معدودی جنگجوی فوق العاده قدرتمند هستند که برای کشتن شما همه جا را زیر و رو می کنند. فایلیک ها اسلحه های مرگباری دارند و شکست دادن آنها بنا بر تجربیات شخصی من به هیچ وجه کار آسانی نیست. من حتی در لولهای بالا و وقتی هم که در بدون هیچ ترسی دارم سوار بر اسب همه جا را زیر پا می گذارم، به محض دیدن یک فایلیک خودم را بین درختان پنهان می کنم و ساکت می مانم تا او از آن منطقه دور شود.

Assassin's Creed Origin's

این بازی همانطور که از اسمش پیداست به ریشه های فرقه آدمکشان می پردازد و ما را به زمانی می برد که برای اولین بار اعضای آن مصر باستان را با قتل حکمرانان فاسد و صاحب منصبان جنایتکار به خون کشیدند و باید اعتراف کنم که تماشای نحوه شکل گیری فرقه آدمکشان برای من بسیار هیجان انگیز بود. در پایان باید گفت گرچه بازی Assassin’s Creed: Origins یک تجربه کاملا جدید را برای شما به ارمغان نمی آورد اما بدون شک ما با یکی از بهترین بازیهای این سری رو به رو هستیم.

Assassin's Creed Origins

 

 

سیستم مورد نیاز:

سیستم حداقل:
  • سیستم عامل: ویندوز ۷ سرویس‌پک ۱/ ویندوز ۸.۱ / ویندوز ۱۰ نسخه ۶۴ بیتی
  • پردازنده: Intel Core i5-2400s با فرکانس ۲.۵ گیگاهرتز یا AMD FX-6350 با فرکانس ۳.۹ گیگاهرتز یا پردازنده دیگر با کارایی مشابه
  • گرافیک: Nvidia GeForce GTX 660 یا AMD R9 270 با حداقل ۲ گیگابایت حافظه رم
  • حافظه رم: ۶ گیگابایت
  • رزولوشن پیشنهادی: ۷۲۰P
سیستم پیشنهادی:
  • سیستم عامل: ویندوز ۷ سرویس‌پک ۱/ ویندوز ۸.۱/ ویندوز ۱۰ نسخه ۶۴ بیتی
  • پردازنده: Intel Core i7- 3770 با فرکانس ۳.۵ گیگاهرتز یا AMD FX-8350 با فرکانس ۴ گیگاهرتز
  • کارت گرافیک: Nvidia GeForce GTX 760 یا AMD R9 280X با حداقل۳ گیگابایت حافظه رم
  • حافظه رم: ۶ گیگابایت
  • رزولوشن پیشنهادی: ۱۰۸۰P

نکته: در مورد سیستم مورد نیاز بازی هم باید بگویم که Assassin’s Creed: Origins برای اجرا به یک سیستم مدرن و قوی نیاز دارد. سیستم حداقل پیشنهاد شده برای بازی گرچه ممکن است بازی را اجرا کند ولی تعداد فریم بر ثانیه آن در حدود ۳۰ فریم باقی خواهد ماند. ظاهرا بعضی  کارت های گرافیک شرکت AMD هنوز با این بازی مشکل دارند که البته به احتمال زیاد با یک بروز رسانی ساده این مشکل هم حل خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

Please enter your comment!
Please enter your name here