پنج موردی که باتری آیفون تان را خالی می کند!

0
139

راهنمایی ها و ترفندهای زیادی وجود دارند که به شما کمک کنند تا مدت طولانی تری از باتری آیفون خود استفاده کنید، اما بر اساس آزمایش های جامع، این موارد محدود به پنج مورد شده اند که در ادامه نت نوشت قصد داریم آن ها را معرفی کنیم.

راهنمایی ها و ترفندهای زیادی وجود دارند که به شما کمک کنند تا مدت طولانی تری از باتری آیفون خود استفاده کنید، اما بر اساس آزمایش های جامع، این موارد محدود به پنج مورد شده اند

این روزها شکایات زیادی از باتری آیفون می شود. به خصوص پس از موضوع بر سر و صدای کند شدن عمدی آیفون های قدیمی توسط اپل که این شرکت را مجبور به بروز رسانی و رفع اشکال آن کرد. گذشته از این اتفاق، مسائل مربوط به عملکرد باتری، بخش عمده ای از شکایاتی را که در مورد آیفون می گیرم، تشکیل می دهند.

اخیرا آزمایشات زیادی بر روی باتری آیفون ها انجام شده است و پنج عامل اصلی کاهش عمر باتری آیفون به ترتیب زیر می باشد.

# ۱: آب و هوای سرد

بدون شک بزرگترین دلیل تخلیه سریع باتری آیفون آب و هوای سرد است. هم شارژ باتری در سرما و هم استفاده آن در هوای سرد به باتری آسیب می زند. در حالی که آب و هوای گرم نیز می تواند تاثیر مخربی بر عملکرد و عمر باتری داشته باشد، هیچ چیز مانند سرما عمر باتری را کم نمی کند.

پنج موردی که باتری آیفون تان را خالی می کند!+ راه حل

دمای اتاق – حدود ۲۰ درجه سانتیگراد / ۷۰ درجه فارنهایت – بهترین درجه حرارت برای فرایند شارژ و دشارژ باتری است. با این وجود، از آنجائیکه همه افراد در اتاق هایی با دمای کنترل شده زندگی نمی کنند، این محدوده به ۵ تا ۴۵ درجه سانتیگراد (۴۱ تا ۱۱۳ درجه فارنهایت) گسترش داده شده است. هر دمایی که بیشتر یا کمتر از این محدوده باشد، میتواند برای باتری مضر باشد. شارژ کردن باتری خصوصا در دمای کمتر از ۰ درجه سانتیگراد ( ۳۲ درجه فارنهایت) میتواند به طور دائمی به باتری آسیب برساند.

راه حل:

دمای محل شارژ و نگه داری آی فون خود را تا حد امکان به دمای اتاق نزدیک کنید. آی فون خود را در هوای سرد در جیب تان نگه دارید.

پنج موردی که باتری آیفون تان را خالی می کند!+ راه حل

هنگامی که هوا خیلی سرد است، آیفون خود را داخل کاور قرار دهید و در زمستان آن را در جایی سرد مثلا ماشین خود، رها نکنید.

# ۲: روشنایی صفحه نمایش

به نظر می رسد نمایشگرهای جدید اپل درخشان تر از پیش می باشند و این نور پس زمینه زیاد می تواند سبب تخلیه سریعتر باتری شود. به خصوص اگر از آپشن های مختلف فعال سازی نمایشگر گوشی خود استفاده می کنید.

راه حل:

توصیه می کنیم صفحه نمایش گوشیتان را کم نور تر کنید و برای حفظ شارژ باتری به صورت بهینه، از حالت روشنایی خودکار استفاده نمایید.

پنج موردی که باتری آیفون تان را خالی می کند!+ راه حل

# ۳: پوشش ضعیف شبکه تلفن همراه

پوشش ضعیف شبکه تلفن همراه و اتصال به مودم Wi-Fi با آنتن ضعیف باعث تخلیه شدن سریع تر باتری می شود، زیرا آیفون دائما برای دریافت سیگنال بهتر انرژی مصرف می کند.

پنج موردی که باتری آیفون تان را خالی می کند!+ راه حل

راه حل:

اگر قصد رفتن به ناحیه ای با سیگنال ضعیف شبکه را دارید، گوشی خود را پیش از سفر به طور کامل شارژ کنید و بهتر است آن را درحالت پرواز (آفلاین) قرار دهید.

# ۴: برنامه های بسته نشده

گاهی اوقات برنامه هایی با کدگذاری ضعیف می توانند شارژ باتری گوشی تان را مصرف کنند. حتی برنامه های بسیار محبوبی همچون فیس بوک و یا یوتیوب دارای اشکالاتی هستند که باعث می شود آنها حتی زمانی که در حال استفاده نیستند فعال باشند و یک باتری فول شارژ را در عرض چند ساعت خالی کنند!

راه حل:

اگر عمر باتری گوشی تان به طور ناگهانی کم شده است، به قسمت Settings > Battery بروید و به برنامه هایی که اخیرا باتری شما را زیاد مصرف کرده اند نگاهی بیاندازید.

پنج موردی که باتری آیفون تان را خالی می کند!+ راه حل

اگر به میزان انرژی مصرفی توسط برنامه ها در ۲۴ ساعت و یا یک هفته گذشته نگاهی بیاندازید، می توانید از نحوه کارکرد برنامه ها و آنهایی که فعالیت های زیادی در پس زمینه دارند مطلع شوید.

سعی کنید برنامه مزاحم را حذف کنید و یا به قسمت Settings > General > Background App Refresh بروید و قابلیت آن برنامه را برای فعالیت در پس زمینه خاموش کنید.

# ۵: اعلان هایی که در حالت قفل نمایشگر بر روی صفحه می آیند

این مورد کمتر اتفاق می افتد، اما برخی افراد علت تخلیه باطری گوشی شان فقط اطلاعیه های زیادی است که روی نمایشگر می آید، در حالی که آیفون آنها قفل می باشد و باعث می شود که صفحه نمایش به طور مداوم روشن بماند.

پنج موردی که باتری آیفون تان را خالی می کند!+ راه حل

راه حل:

اگر متوجه چنین برنامه ای شدید که نمایشگر آیفون تان را به طور مداوم روشن می کند، می توانید اعلان های مربوط به آن برنامه خاص را در Settings > Notifications خاموش کنید. همچنین می توانید گزینه Show on Lock Screen را غیرفعال نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

Please enter your comment!
Please enter your name here