چیپست Snapdragon 850 شرکت کوالکام را در گوشی‌های موبایل نخواهید دید

0
63

شرکت کوالکام در همکاری با مایکروسافت برای اولین بار پشتیبانی از ویندوز را بر روی چیپست اسنپ‌دراگون ۸۳۵ ممکن کرد و چیپست اسنپ‌دراگون ۸۴۵ که سال بعد معرفی شد نیز به این قابلیت مجهز بود. اکنون این شرکت به دنبال تولید یک چیپست مخصوص برای استفاده در کامپیوترهای ویندوزی است.

به نظر می‌رسد ایده‌ی کامپیوترهای قابل حمل مجهز به سیستم‌عامل ویندوز بر روی معماری ARMتا حد زیادی موفقیت آمیز بوده است که اکنون کوالکام رو مجاب به تولید یک پردازنده مخصوص ویندوز کرده است. Snapdragon 850 در واقع یک چیپست جدید محسوب نشده و نمونه‌ای سریع‌تر از Snapdragon 845 است که سیستم‌های قابل حمل ویندوزی را نشانه رفته‌است. این پردازنده همانند اسنپ‌دراگون ۸۴۵ دارای هشت هسته پردازشی خواهد بود اما خوشه پردازنده‌های پرفرمنس آن دارای فرکانس بالاتری نسبت به Snapdragon 845 هستند.

هسته‌های Kryo 385 Gold  این چیپست که بر پایه Cortex-A75 هستند قادر به رسیدن تا فرکانس ۲٫۹۶ گیگاهرتز هستند که چندصد مگاهرتز بالاتر از فرکانس چیپست‌های موبایل است. عمده دلیل این موضوع را می‌توان وجود سیستم خنک‌سازی بهتر در کامپیوترهای قابل حمل نسبت به موبایل دانست.

احتمالاً اولین مورد استفاده از این چیپست در کامپیوترهای قابل حمل Europe ساخت لنوو با کد ELZE1  و سیستم Chimera 2 ساخت HP خواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید

Please enter your comment!
Please enter your name here