کاربردی ترین ترفند برای کاربران طرفداران مایکروسافت

0
88

در سال های اخیر یکی از هدف های اصلی مایکروسافت امکان اتصال و شبکه شدن ویندوز ۱۰، ویندوز فون و ایکس باکس وان است. این پلتفرم های ساخت مایکروسافت به زودی کاملا با یکدیگر سازگار خواهند بود. اکنون کاربران می توانند از قابلیت استریم بازی‌های ایکس باکس وان روی ویندوز ۱۰ استفاده کنند . برای این هدف مراحل را با یکدیگر مرور می کنیم:

آماده سازی مراحل ابتدایی

برای استریم بازی‌های اکس باکس وان، باید حتما آخرین نسخه ویندوز ۱۰ را روی کامپیوتر خود نصب کرده باشید. کنسول بازی نیز باید به آخرین نسخه به روز رسانی مجهز باشد. البته این قابلیت نیز زمانی شکل می گیرد که هر دو دستگاه به یک شبکه متصل باشد. این اتصال اگر از طریق کابل صورت گیرد سرعت و کیفیت بسیار بالاتر خواهد بود.

ایکس باکس و بخش تنظیمات

وارد اکانت Xbox Live خود شوید. سپس با زدن جهت چپ روی کنترلر خود، منوی کنسول را احضار کنید و روی علامت چرخ دنده، جهت چپ را بار دیگر فشار داده و عبارت All Settings را انتخاب کنید تا به تنظیمات اصلی ایکس باکس دسترسی پیدا کنید.

تنظیمات استریم در بخش Preferences هستند پس به آن‌جا رفته و گزینه Game DVR & Streaming را انتخاب کنید.

مطمئن شوید که تیک عبارت Allow Game Streaming to other devices خورده باشد و اگر غیر فعال است، آن را فعال کنید.

در منوی Account، عبارت Sign-in Security and Passkey را انتخاب کنید و وارد تنظیمات Instant Sign-in بشوید و گزینه Use Instant Sign-in را انتخاب کنید.

ویندوز ۱۰ و تنظیمات آن

حال باید اپلیکیشن ایکس باکس وان را دانلود کنید. این نرم افزار به صورت پیش فرض در ویندوز ۱۰ موجود است.

پس از اجرای اپلیکیشن Xbox، عبارت Sign In را انتخاب کرده و وارد اکانت xbox Live خود شوید. باید اکانت Xbox Live و ویندوز ۱۰ شما یکی باشد. اگر اینگونه نیست، بهتر است یک دسترسی کاربری جدید در ویندوز خود ایجاد کنید و با اطلاعات اکانت ایکس باکس خود وارد آن شوید

از منوی اصلی اپلیکیشن ایکس باکس، گزینه Connect را انتخاب کنید و دستگاه خود را از لیست ظاهر شده انتخاب کنید. پس از اتصال ، از منوی اصلی اپلیکیشن می‌توانید استریم را انتخاب کنید یا این که بازی مورد نظر را انتخاب کرده و روی کامپیوتر خود بازی کنید.

ممکن است کیفیت استریم بر اساس مشکلات اینترنت متغیر باشد یا با ایراداتی در صدا و تصویر مواجه شوید. اگر با قطعی صدا یا تصویر مواجه شدید، با استفاده از آیکون سمت راست در بالای پنجره اپلیکیشن XBOX، می‌توانید کیفیت را کاهش دهید تا تجربه روان‌تری داشته باشید. حتی کیفیتLOW نیز تصاویر قابل قبولی برای شما استریم می‌کند

دیدگاهتان را بنویسید

Please enter your comment!
Please enter your name here