گوشی های چینی برای اولین بار کاهش فروش را در سال ۲۰۱۷ تجربه کردند

0
74

شرکت های چینی زیادی در زمینه تولید گوشی های هوشمند فعالیت دارند و همواره فروش مناسبی را تجربه می کنند. برخلاف روند چند سال گذشته، برای اولین بار در سال ۲۰۱۷ فروش گوشی های چینی کاهش داشته است.

سال ۲۰۱۷ برای گوشی های چینی سال خوبی نبوده و تولیدکنندگان کاهش فروش را تجربه کرده اند. بر اساس آمار منتشر شده توسط موسسه Canalys، سال گذشته فروش گوشی های هوشمند در کشور چین در مقایسه با سال ۲۰۱۶ کاهشی ۴ درصدی را تجربه کرده است.

اولین باری است که شاهد کاهش فروش گوشی های هوشمند در کشور چین هستیم. در سه ماهه چهارم سال ۲۰۱۷ گوشی های هوشمند فروش مناسبی در این کشور نداشتند و تنها ۱۱۳ میلیون دستگاه در این بازه در کشور چین به فروش رفته است. این میزان فروش نشان دهنده کاهش ۱۴ درصدی در مقایسه با سه ماهه چهارم سال ۲۰۱۶ است.

شرکت هواوی بیشترین تعداد گوشی هوشمند را در کشور چین به فروش رسانده است. این شرکت در سه ماهه چهارم ۲۰۱۷ موفق به فروش ۲۹ اسمارت‌فون در چین شده که رشدی ۹ درصدی را نسبت به سال گذشته نشان می دهد. در سال ۲۰۱۷ این شرکت نزدیک به ۹۰ میلیون گوشی هوشمند فروخته است.

گوشی های چینی

به اعتقاد Canalys، گوشی های هوشمند فروخته شده با برند آنر در سال ۲۰۱۷ نزدیک به نیمی از فروش کلی هواوی را تشکیل داده اند. این امر می تواند تبدیل به رقابتی خانگی میان هواوی و آنر شود.

در سه ماهه چهارم ۲۰۱۷ فروش اوپو کاهشی ۱۶ درصدی را نسبت به مدت مشابه در سال گذشته تجربه کرد. در همین بازه زمانی، دستگاه های تولیدی ویوو نیز با کاهش ۷ درصدی فروش روبرو شد. این دو شرکت در سه ماهه چهارم سال ۲۰۱۷ به ترتیب موفق به فروش ۱۹ میلیون و ۱۷ میلیون گوشی هوشمند شدند.

در حالی که شرکت های اوپو و ویوو در سه ماهه چهارم ۲۰۱۷ کاهش فروش را تجربه کردند، ولی در حالت کلی در سال ۲۰۱۷ رشد فروش داشتند (سود عجیب ۳ شرکت چینی). در رتبه چهارم پر فروش ترین برندهای فعال در کشور چین، اپل توانست شیائومی را شکست دهد و به مقام چهارم دست پیدا کند.

دیدگاهتان را بنویسید

Please enter your comment!
Please enter your name here